Gajser po padcu v Loketu šesti

Praga, 25. julija - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v češkem Loketu v elitnem razredu MXGP osvojil šesto mesto. Gajser je prvo vožnjo končal na drugem mestu, v drugi pa je bil po padcu in obisku mehanikov v boksih šele 15.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Skupno je to pomenilo šesto mesto, zmagal je Španec Jorge Prado, Gajser pa še ostaja prvi v SP.

V prvi vožnji preizkušnje za VN Češke v elitnem razredu MXGP je svetovni prvak osvojil drugo mesto za Pradom. V drugi je po tretjini padel in moral nato k mehanikom ter izgubil veliko časa.

Zdaj ima Gajser v SP 194 točk, drugi je po novem Antonio Cairoli s 183, tretji pa Prado s 177.

V šibkejšem razredu MX2 je slavil Italijan Mattia Guadagnini, Jan Pancar je bil 26., dobil je eno točko.

Naslednja preizkušnja SP bo zahtevna dirka v belgijskem Lommelu že naslednji konec tedna.