Pogačar na cestni dirki do brona, zlato Carapazu

Tokio, 24. julija - Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar je na olimpijskih igrah v Tokiu na cestni dirki osvojil prvo kolajno za Slovenijo. Po 234 km trase od Tokia do dirkališča Fuji z 4865 višinskimi metri je osvojil bron. Zlato kolajno je osvojil Ekvadorec Richard Carapaz, srebro pa je za nekaj centimetrov Pogačarju v sprintu speljal Belgijec Wout Van Aert.

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020.
Kolesarstvo, cestna dirka, moški, Tokio - Oyama (234,00 km), podelitev medalj.
Slovenski kolesar Tadej Pogačar z bronasto medaljo.

To je prva slovenska kolesarska medalja, potem ko je imel pred tem najvišjo uvrstitev sedanji selektor Andrej Hauptman, ko je bil v Atenah 2004 peti.

Zaostal je drugi slovenski as za kolajne Primož Roglič, ki po padcih na dirki po Franciji ni bil povsem pravi. Na koncu je zasedel 28. mesto, Jan Polanc je bil 43., Jan Tratnik pa je po veliko opravljenega dela končal v ozadju.