Živa Dvoršak v Tokiu izenačila svoj najboljši olimpijski dosežek iz Londona

Tokio, 24. julija - Slovenska strelka Živa Dvoršak je na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu osvojila 11. mesto v disciplini zračna puška na 10 metrov. Tridesetletna Ljubljančanka je zadela 627,2 kroga, do nastopa v velikem finalu osmih najboljših strelk pa ji je zmanjkalo 1,3 kroga.

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020.
Strelstvo, zračna puška, 10m, ženske - Anastasiia Galashina (2.mesto), Yang Qian (1. mesto), Nina Christen (3. mesto).

Strelstvo, zračna puška, 10m, ženske (finale).

Strelstvo, zračna puška, 10m, ženske - zmaga kitajske strelke Yang Qian.

Olimpijska reprezentanca Slovenije Tokio 2020.
Strelka Živa Dvoršak.

V današnjih kvalifikacijah je bila najboljša Norvežanka Jeanette Hegg Duestad s 632,9 kroga, poleg nje so se finale prebile še Korejki Heemoon Park in Eunji Kwon, Američanka Mary Carolynn Tucker, Francozinja Oceanne Müller, Kitajka Qian Yang, Rusinja Anastazija Galašina in Švicarka Nina Christen. Finalna tekma se bo začela ob 3.45.

Dvoršakova je na svojih premiernih olimpijskih igrah v Londonu 2012 v disciplini zračna puška prav tako zasedla 11. mesto, štiri leta kasneje pa je tekmo v Rio de Janeiru končala na 17. mestu.

Varovanka trenerke Polone Sladič bo čez teden dni nastopila še na tekmi v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov. V kraljevski strelski disciplini je letos slavila na tekmi za svetovni pokal v New Delhiju. Na olimpijskih preizkušnjah v Rio de Janeiru je v strelskem maratonu zasedla 30., v Londonu pa 36. mesto.