Slovenija zlahka preskočila prvo oviro do OI

Kaunas, 30. junija - Košarkarji Slovenije so uspešno opravili prvo nalogo na poti do olimpijskih iger v Tokiu. Na kvalifikacijskem turnirju v Kaunasu v Litvi so premagali Angolo s 118:68.

Slovenija je poskrbela za nov mejnik v zgodovini slovenske košarke. Ob polčasu je izenačila najvišje število doseženih točk v prvih dvajsetih minutah na vseh uradnih tekmah. Štiriinšestdeset točk je Slovenija v prvem polčasu dosegla tudi v kvalifikacijah za EP 2017 proti Kosovu.

Hkrati je zabeležila tretjo najvišjo zmago v zgodovini slovenske reprezentance. Zaostala je za 61 točkami na prijateljski tekmi proti Libanonu 2006 v Mariboru ter 55 točkami proti Moldaviji 1993 v Vroclavu 1993.

S 118 doseženimi točkami je zaostala le za zmago proti Moldaviji 1993 in prvič po četrtfinalu eurobasketa 2017 proti Latviji presegla mejo 100 dosežnih točk.