Phoenix le še ena zmaga loči od finala NBA

Los Angeles, 27. junija - Košarkarji Phoenix Suns so le še eno zmago oddaljeni od nastopa v velikem finalu severnoameriške lige NBA. Četrto tekmo finala zahoda proti Los Angeles Clippers so v gosteh dobili s 84:80 in v boju na štiri zmage povedli s 3:1. Tokrat se je najbolj izkazal DeAndre Ayton z 19 točkami, 22 skoki in štirimi blokadami.

Devin Booker, ki je v drugem polčasu snel obrazno zaščitno masko, je bil sicer prvi strelec Phoenixa s 25 točkami, vendar je moral dobro minuto pred koncem tekme zapustiti parket zaradi težav z osebnimi napakami.

Njegovo nalogo je tako do konca uspešno opravil veteran Chris Paul - 18 točk, sedem podaj -, ki je zadel dva ključna prosta meta ter pomagal soncem odbiti pozni napad tekmecev.

Prvi strelec Clippers je bil Paul George s 23 točkami, 16 skoki in šestimi podajami, Reggie Jackson je dodal 20 točk.