Peru na Copi Americi do zmage nad Kolumbijo

Rio de Janeiro, 21. junija - Peru je na svoji drugi tekmi južnoameriškega nogometnega prvenstva premagal Kolumbijo z 2:1. V 17. minuti je na olimpijskem stadionu Pedro Ludovico Teixeira v Goianiji zadel Sergio Pena. Za kolumbijsko ekipo je v 53. iz enajstmetrovke izenačil Miguel Borja, po kotu v 64. minuti pa je Yerry Mina zadel avtogol in omogočil Peruju do zmage.

V skupini B je Peru, ki ga je na uvodni tekmi branilka naslova Brazilija premagala s 4:0, zdaj tretji s tremi točkami zaostanka za Brazilijo in Kolumbijo.

Pred tem sta Ekvador in Venezuela na olimpijskem stadionu Nilton Santos v Rio de Janeiru remizirala 2:2. Ekvador je bil dejavnejši, Venezuela pa je zlasti v drugem polčasu favoritom povzročala sive lase, čeprav je tik pred začetkom povsem zamenjala ekipo. Po pozitivnih koronskih testih osmih igralcev je morala v Brazilijo pripeljati 15 novih.