Še drugi remi Špancev

Sevilla, 19. junija - Španska nogometna reprezentanca se je morala na evropskem prvenstvu še drugič zapovrstjo zadovoljiti z remijem. Potem ko se je proti Švedski razšla brez golov, v Sevilli ni strla niti Poljske. Izid je bil 1:1, za Špance je v 25. minuti zadel Alvaro Morata, v 54. minuti je izenačil Robert Lewandowski.

Španci so bili boljši tekmeci, imeli več priložnosti, takoj po prejetem golu zapravili tudi enajstmetrovko, toda več od točke jim ni uspelo osvojiti.

Tako bodo še trepetali za napredovanje iz skupine E, tako kot tudi Poljaki. Ekipi sta ostali na tretjem in četrtem mestu v skupini. Švedi imajo štiri točke, Slovaki tri, Španci dve in Poljaki eno. V zadnjem krogu bodo Španci v Sevilli gostili še Slovake, Švedi in Poljaki bodo igrali v St. Peterburgu.