Nemci s prepričljivo igro nadigrali branilce naslova

München, 19. junija - Nemška nogometna reprezentanca se je hitro opomogla po porazu na uvodu evropskega prvenstva proti Franciji. Na drugi tekmi, v obračunu z branilci naslova Portugalci, je pokazala odlično predstavo in zmagala s 4:2.

Nemci so takoj zagospodarili na igrišču, iz tira pa jih ni vrgel tudi vodilni gol Portugalcev, ki ga je v 35. minuti po protinapadu dosegel Cristiano Ronaldo. V nadaljevanju so tekmeca prisilili, da je dosegel dva avtogola, prvega je v 35. minuti dosegel Ruben Dias, drugega pa štiri minute pozneje Raphael Gueirreiro.

Na začetku drugega dela sta Kai Havertz v 51. minuti in Robin Gosens v 60. nemško vodstvo povišala, končni izid pa je v 67. minuti postavil Diogo Jota.

Francija ima zdaj v skupini F štiri točke, Portugalska in Nemčija po tri, Madžarska pa eno.