Tampa Bay izenačila na 1:1

Tampa, 16. junija - Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning so davi v drugi tekmi polfinala lige NHL premagali New York Islanders s 4:2 in izid v zmagah poravnali na 1:1. Moštvi v boju za finale letošnjega Stanleyjevega pokala igrata na štiri zmage. V drugem polfinalu Las Vegas vodi proti Montrealu z 1:0.

Junaka zmage v domači vrsti pred 14.700 gledalci sta bila vratar Andrej Vasiljevski s 24 obrambami in Nikita Kučerov, ki je bil podajalec pri kar treh golih aktualnih prvakov.

Za branilce naslova je v prvem delu zadel Brayden Point, a je še v isti tretjini izenačil Brock Nelson. Nato pa so domači z goli Ondreja Palata v drugi tretjini ter Jana Rutte in Victorja Hedmana, ta je dosegel tudi podajo, v zadnji postavili temeljni kamen za zmago. Mathew Barzal je dobre tri minute pred koncem poraz le še omilil.