Tjaša Kysselef srebrna v Osijeku

Osijek, 12. junija - Slovenska telovadka Tjaša Kysselef, ki se je to pomlad vrnila po težki poškodbi in operaciji, je uspešno nastopila na svetovnem izzivu v Osijeku. V današnjem finalu preskoka, med elitno osmerico se je uvrstila s tretjim dosežkom, je osvojila srebro in zgolj za 133 tisočink točke zaostala za zmago. Prva je bila Madžarka Maria Csenge s 13,649.

Telovadka Tjaša Kysselef.

Kysselefova se je spomladi v velikem slogu vrnila na sceno, ko se je po letu dni odsotnosti na EP v Baslu konec aprila prvič v karieri uvrstila v finale na preskoku in v finalu zasedla 5. mesto za uspeh kariere.

Na svetovnem pokalu v Varni je konec maja v kvalifikacijah padla, že na naslednji postojanki v Osijeku pa je spet končala na zmagovalnem odru.

Zdaj telovadce pred olimpijskimi igrami v Tokiu čaka le še ena velika tekma; finale olimpijskih kvalifikacij bo v Dohi med 23. in 26. junijem.