Phoenix proti Čančarjevemu Denverju povedel z 2:0

Phoenix, 10. junija - Košarkarji Phoenix Suns so z odliko začeli polfinale zahodne konference lige NBA, saj v dvoboju na štiri zmage z Denver Nuggets vodijo z 2:0. Tokrat so drugo tekmo pred domačimi navijači, ki jih je s 17 točkami in 15 podajami brez izgubljene žoge navdušil veteran Chris Paul, dobili s 123:98.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Paul je bil ključni igralec za dominantno zmago Phoenixa, poleg njega so vsi člani prve peterke tekmo končali z vsaj desetimi točkami. Med njimi je Devin Booker dosegel 18 točk, Deandre Ayton pa 15 in deset skokov, obenem pa je dobro pokrival novega MVP lige, centra Nikolo Jokića.

Jokić je končal pri 24 točkah, 13 skokih in šestih podajah, zadnjo četrtino pa je obsedel na klopi.

Pri Denverju, za katerega je Slovenec Vlatko Čančar odigral šest minut in dosegel pet točk in en skok, očitno zelo pogrešajo poškodovanega Jamala Murrayja.