Čančar z Denverjem v polfinalu zahoda

Denver, 4. junija - Košarkarji Denverja so v severnoameriški ligi NBA ponoči v gosteh ugnali Portland s 126:115 in se s skupnim izidom 4:2 v zmagah uvrstili v konferenčni polfinale. Slovenski košarkar Vlatko Čanćar tokrat v dresu zmagovalcev ni dobil priložnosti za igro.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Gostitelji so v tretji četrtini vodili že za 14 točk, v zadnjem delu pa s 106:102, zadnjih osem minut pa je po zaslugi Nikole Jokića in Monteja Morrisa pripadlo gostom. Ti so z delnim izidom 17:2 prišli do visoke prednosti, ki je niso več izpustili iz rok.

Pri Denverju je Jokić dosegel kar 36 točk in osem skokov, Morris 22 točk in 9 podaj, Michael Porter jr. pa je k zmagi prispeval 26 točk. Pri Portlandu je z 28 točkami in kar 13 podajami izstopal Damian Lillard.