Nova mojstrovina Rajmonda Debevca: na EP v Osijeku do brona

Osijek, 2. junija - Najboljši slovenski strelec vseh časov Rajmond Debevec je uprizoril novo mojstrovino na mednarodni sceni. Oseminpetdesetletni strelec iz Ljubljane je na evropskem prvenstvu z zračnim, malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico v Osijeku v disciplini velikokalibrska puška leže na 300 metrov osvojil odličje bronastega leska.

Turčija.
Športni strelec Rajmond Debevec.

Trikratni nosilec olimpijskega odličja iz Slovenije je v tej neolimpijski strelski disciplini zadel 598 krogov. Pred njim sta se uvrstila le Avstrijec Gernot Rumpler, ki je zadel vseh 600 krogov, drugo mesto pa je zasedel Danec Steffen Olsen s 599 krogi.

Na letošnjem EP je odličje srebrnega leska osvojila slovenska ženska reprezentanca na ekipni tekmi z zračno puško. Na tej tekmi so nastopile Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek.