Nizozemci v sodnikovem dodatku do zmage proti Franciji

Budimpešta, 31. maja - Nizozemska mlada nogometna reprezentanca je z 2:1 v Budimpešti v izdihljajih tekme premagala Francijo in se uvrstila v polfinale evropskega prvenstva do 21 let.

Nogometna žoga.

Nizozemski nogometaši so v drugem polčasu izničili zaostanek iz prvega in po zaslugi dveh zadetkov člana AZ Alkmaarja Myrona Boaduja ostajajo v igri za tretji naslov na EP do 21 let. V polfinalu EP do 21 let se bodo v četrtek ob 21. uri v Szekesfehervarju pomerili z boljšim iz večernega obračuna med Dansko in Nemčijo. Tekma se bo začela ob 21. uri.

Za Francoze je v prvem polčasu zadel Dayot Upamecano v 23. minuti, v drugem pa je Boadu izenačil v 51. minuti, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa je z veliko sreče zadel za napredovanje v polfinale.