Po Empoliju in Salernitani v serie A še Venezia Domna Črnigoja

Benetke, 28. maja - Po Empoliju Leona Štulca in Salernitani Vida Belca, ki sta si napredovanje priigrala neposredno, si je to sezono italijanskega drugoligaškega prvenstva še en klub s slovensko zasedbo zagotovil nastopanje v elitni druščini serie A. Gre za Venezio, katere član je tudi Domen Črnigoj, in bo prvič po 19 letih spet zaigrala v prvi ligi.

Venezia je na povratni tekmi dodatnih kvalifikacij remizirala 1:1 s Cittadelo; prvo je dobila v gosteh z 1:0.

Na povratni tekmi, Črnigoj je začel v prvi enajsterici, so gosti izničili prednost z golom v 26. minuti Federica Proie. Že v 36. minuti je Venezia ostala na terenu z igralcem manj, ko je sodnik izključil Pasquala Mazzocchija.

Ko se je že zdelo, da se bo tekma prevesila v podaljšek, je v tretji minuti sodnikovega dodatka skupno zmago in napredovanje domačim zagotovil Riccardo Bocalon.