Sixers povedli z 2:0, Westbrook dobil pokovko na glavo

New York, 27. maja - Košarkarji Philadelphia 76ers so v prvem krogu končnice severnoameriške lige NBA v boju na štiri zmage proti Washington Wizards povedli z 2:0. Prvi nosilci vzhoda so drugo tekmo na krilih Bena Simmonsa, ki je dosegel 22 točk, devet skokov in osem podaj, dobili s 120:95.

ZDA, New York.
Zvezdnik severnoameriške košarkarske lige NBA Russell Westbrook.
Arhiv Xinhua/STA

Na drugi tekmi je Joel Embiid k zmagi Philadelphie dodal 22 točk in sedem skokov, Tobias Harris pa 19 točk in devet skokov.

Tekmo je zaznamoval incident; Russell Westbrook je moral predčasno s parketa zaradi poškodbe, ko je hodil skozi tunel v slačilnico, pa je imel še bližnje srečanje z navijači. Po manj kot dveh minutah igre v zadnji četrtini si je Westbrook poškodoval desni gleženj in odšepal proti garderobi. Med potjo do tja pa mu je eden od navijačev Philadelphie na glavo stresel vrečko pokovke.

Dvoboja Atlanta - New York in Utah - Memphis sta poravnana na 1:1.