Ana Belac s 16. mestom na LPGA na pragu olimpijskih iger

Richmond, 24. maja - Portorožanka Ana Belac je znova poskrbela za zgodovinski dosežek slovenskega golfa. Na turnirju najbolj prestižne serije na svetu LPGA z nagradnim skladom 1,3 milijona dolarjev je zasedla 16. mesto. S tem je dokazala, da sodi med najboljše igralke na svetu, hkrati pa se je močno približala uvrstitvi na olimpijske igre v Tokio.

Španija, Tarragona.
Slovenska golfistka Ana Belac.
Arhiv Golf zveza Slovenije/STA

Štiriindvajsetletna Belačeva je bila po dveh dneh celo na drugem mestu in na pragu senzacionalnega uspeha, saj je bil to šele njen tretji nastop na turnirjih LPGA. Tretji dan je odigrala nekoliko slabše, zdrsnila po razpredelnici, zadnjo rundo pa je znova odigrala pod parom igrišča v Williamsburgu in prišla do najboljše uvrstitve v karieri med svetovno elito.

Z 281 udarci ali skupno tremi udarci pod parom igrišča je lanska zmagovalka drugorazredne turneje Symetra zaslužila slabih 15.000 dolarjev.