Košarkarji Krke četrtič zmagovalci pokala Spar

Ljubljana, 23. maja - Košarkarji Krke so zmagovalci pokala Spar. V finalu zaključnega turnirja v Ljubljani so premagali Šentjur z 72:66. Za Novomeščane je to četrta lovorika v pokalnem tekmovanju in šestnajsta v vseh tekmovanjih v samostojni Sloveniji.

Košarka, koš.

Krka je zadnji naslov osvojila 2016, ko je bila najboljša v pokalu in superpokalu. V svojih vitrinah ima zdaj sedem naslovov državnega prvaka, pet superpokalnih ter štiri iz pokala Spar. Ob tem je leta 2011 zmagala v evropskem pokalu eurochallenge.

Najboljši igralec zaključnega turnirja je postal Luka Lapornik, ki je v polfinalu odigral ključno vlogo za zmago Krke proti Cedeviti Olimpiji, v finalu pa je dosegel 10 točk. Več od njega sta jih pri zmagovalcih zbrala Rok Stipčević - 12 - in Adin Vrabac - 11, pri Šentjurju pa je z dvajsetimi izstopal Dalibor Đapa.