Sprinterji v dodatnih olimpijskih kvalifikacijah ostali praznih rok

Moskva, 21. maja - V ruskem Barnaulu so se danes končale dodatne kvalifikacije kajakašev in kanuistov na mirnih vodah za uvrstitev na olimpijske igre v Tokiu. Slovenska predstavnika v današnjih finalih Vid Debeljak in Mia Medved sta ostala brez vozovnice za Japonsko, v Barnaulu, kjer je nekaj veljala le zmaga, se igram nista resneje približala.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Kajak kanu, veslanje na mirnih vodah.

Kajakaš Debeljak, ki lahko žaluje za zapravljeno priložnostjo na prvih kvalifikacijah v Szegedu, ko je želeno drugo mesto izgubil za šest stotink sekunde, je bil tokrat v finalu na 200 metrov peti, isto uvrstitev v isti disciplini pa je zabeležila tudi Medvedova.

Na olimpijskih igrah bosta edini slovenski predstavnici v tem športu kajakašici Špela Ponomarenko Janič in Anja Osterman, ki bosta tekmovali v dvojcu.