V končnici lige NBA tudi Washington

Washington, 21. maja - V končnico lige NBA so se uvrstili tudi košarkarji Washingtona. V odločilni tekmi dodatnih kvalifikacij so v četrtek s 142:115 premagali Indiana Pacers. V prvem krogu play offa bodo igrali z najboljšo ekipo vzhoda Philadelphia 76ers.

Pri zmagovalcih je bil s 25 točkami najboljši Bradley Beal, Russel Westbrook je 18 točkam dodal 15 podaj, Daniel Gafford pa je ob 15 točkah zbral tudi 13 skokov. Pri poražencih je Domantas Sabonis z 19 točkami, 11 skoki in 10 podajami za slovo od sezone vpisal še enega trojnega dvojčka, Malcolm Brogdon pa je dosegel 24 točk.

Tekma je bila izenačena le v prvi četrtini, ki jo je Washington dobil za točko, nato pa začela naraščati. V tretji četrtini že na več kot 30 točk.

V noči na sobota bosta na zahodu o zadnjem finalistu odločala Golden State in Memphis.