Bedene v Lyonu izločil Goffina

Lyon, 19. maja - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je na turnirju serije ATP 250 v Lyonu uvrstil v četrtfinale. V drugem krogu je tudi po zaslugi 13 asov ugnal četrtega nosilca, Belgijca Davida Goffina s 7:6, 6:3.

Hrvaška, Umag.
Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene.
Arhiv Xinhua/STA

Najboljši Slovenec na lestvici ATP, trenutno je 55., je bil pravzaprav v celotnem obračunu korak pred tekmecem iz Belgije. Že v prvem nizu je 31-letni Ljubljančan dvakrat serviral za prvi niz, a se mu je roka proti 13. igralcu sveta tako v deseti kot v 12. igri zatresla.

Je pa v podaljšani igri Bedene znova zaigral bolje in si jo zagotovil po zmagi s 7:4. V drugem nizu si je Ljubljančan pripravil šest priložnosti za odvzem servisa tekmecu, eno pa je izkoristil v šesti igri za nato zanesljivo zmago proti nekdaj sedmemu igralcu sveta.

V Lyonu bo v petek nasproti Bedenetu stal mladi Italijan Lorenzo Musetti.