Fainovi finale na 200 m prosto, Šeglova desetinko prepočasna

Budimpešta, 19. maja - Plavalka mariborskega Branika Katja Fain si je na evropskem prvenstvu v Budimpešti z osebnim rekordom 1:58,16 na 200 m prosto priplavala finale. V svoji polfinalni skupini je bila tretja, skupno pa šesta. Janja Šegel je z 1:59,31 osvojila 9. mesto in veliki finale zgrešila za vsega desetinko sekunde.

Turčija, Mersin.
Plavanje.

Obe plavalki sta v polfinalu začeli bistveno hitreje kot zjutraj. Fainovi, ki je napovedala hitrejši začetek in močnejši finip, so se načrti izšli in z novim osebnim rekordom se je na slovenski lestvici zavihtela na drugo mesto za nekdanjo olimpijsko podprvakinjo Saro Isaković.

Šeglova pa je v skladu z napovedmi začela hitreje, v drugi polovici pa ji je zmanjkal delček moči. Z izidom jutranjih kvalifikacij 1:58,95 pa bi se uvrstila med najboljšo osmerico.