Slovenska štafeta z državnim rekordom v finale EP

Budimpešta, 17. maja - Slovenska ženska plavalna štafeta z Nežo Klančar, Katjo Fain, Janjo Šegel in Tjašo Pintar se je na evropskem prvenstvu v Budimpešti z novim slovenskim rekordom 3:39,61 kot peta uvrstila v večerni finale na 4 x 100 m prosto. Glede na aktualno stanje na mednarodnih lestvicah se je štafeta uvrstila tudi na olimpijske igre v Tokiu.

Turčija.
Plavanje, plavalci.

Slovenke so kar za 8,24 sekunde izboljšale prejšnji slovenski rekord, ki so ga leta 2012 dosegle mladinke Nastja Govejšek, Kaja Sajovec, Tjaša Pintar in Mojca Sagmeister ter Sloveniji priplavale zgodovinski prvi finale v tej disciplini .

Že v prvi predaji je s 54,49 Neža Klančar dosegla tudi nov slovenski rekord na 100 m prosto. Rekord z mladinskih OI 2018 v Buenos Airesu, kjer je osvojila odličje, je popravila za šest stotink sekunde. Pred tem je bila danes že rekordna na 50 m prosto in si priplavala polfinale.