Dragićev Miami neposredno v končnico, Dončić padel na beton

Memphis, 12. maja - Košarkarji Miami Heat - s 17 točkami se je izkazal tudi Goran Dragić - so si z zmago v gosteh pri Boston Celtics s 129:121 priigrali neposredno uvrstitev v končnico lige NBA.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Miami je po 10. zmagi na zadnjih 13 tekmah na petem mestu vzhodne konference skupaj z Atlanto.

Zato pa Dallas Mavericks Luke Dončića po današnjem porazu proti Memphis Grizzlies s 104:133 še trepetajo, saj so iz rok izpustili priložnost za 5. mesto zahoda.

Dončić je imel enega najslabših večerov doslej. Ob metu 4-16 je dosegel le 12 točk in pet podaj, izgubil pa je prav toliko žog, potem ko je tik pred koncem prvega polčasa padel na beton.

Zmagali so tudi Denver Nuggets Vlatka Čančarja in ne morejo bit več slabši kot četrti na zahodu. S 117:112 so v gosteh premagali Charlotte Hornets. Čančar je odigral 7 minut ter v tem času v statistiko pa vpisal en skok.