Dombrowski dobil etapo, Tratnik peti, v rožnatem De Marchi

Bologna, 11. maja - Američan Joe Dombrowski je zmagovalec četrte etape kolesarske dirke po Italiji. Med ubežniki je bil 29-letnik od Piacenze do Sestole za 13 sekund hitrejši od Italijana Alessandra De Marchija. Slednji je oblekel rožnato majico vodilnega.

Komenda.
Kolesar, kolo, kolesarstvo.

Najboljši Slovenec v etapi je bil Jan Tratnik na petem mestu. V cilj je prišel 29 sekund za zmagovalcem. Matej Mohorič je bil 58.

Favoriti so v cilj prišli dobro minuto in pol za vodilnimi v etapi, dobro formo pa so prikazali Kolumbijec Egan Bernal, Italijan Giulio Ciccone, Rus Aleksander Vlasov, Britanec Hugh Carthy in Španec Mikel Landa.

V skupnem seštevku ima De Marchi 22 sekund naskoka pred Dombrowskim. Od favoritov za skupno zmago je sedmi Vlasov, osmi Belgijec Remco Evenepoel, deseti Carthy, enajsti pa Bernal.

V sredo bo na sporedu etapa za sprinterje od Modene do Cattolice.