Vedenejeva v Bakuju potrdila olimpijski nastop

Baku, 10. maja - Jekaterina Vedenejeva je na minulem svetovnem pokalu v ritmični gimnastiki v Bakuju dokončno potrdila olimpijski nastop v Tokiu.

Ritmična gimnastika, rekviziti.

Četudi bi 26-letna tekmovalka izpustila zadnjo postojanko kvalifikacij svetovnega pokala za Tokio 2020, ki bo konec maja v Pesaru, je že jasno, da bo v točkovanju končala na enem od prvih dveh mest, ki vodita na OI.

Ritmičarka iz ruskega Irkutska, ki zadnja tri leta nosi slovenski dres, je bila v Bakuju 11., uvrstila pa se je tudi v finale s trakom.

Vedenejeva je praktično olimpijsko normo za Slovenijo osvojila že na svetovnem prvenstvu 2019, ko je v mnogoboju zasedla 17. mesto. Med posameznicami se je neposredno v Tokio uvrstilo le 16 najboljših s SP, a ker je bila pred Vedenejevo tudi Japonka, ki ne bo potrebovala posebnega povabila za državo gostiteljico, je bilo že jasno, da je naslednja v vrsti.