Dončićev Dallas vse bližje neposredni uvrstitvi v končnico

Cleveland, 10. maja - Košarkarji Dallas Mavericks, za katere igra tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so dosegli 40. zmago v sezoni severnoameriške lige NBA. Premagali so Cleveland Cavaliers v gosteh s 124:97 in so vse bližje neposredni uvrstitvi v končnico.

Slovenski košarkar Luka Dončić.

Telički kljub Dončićevi izključitvi na začetku tretje četrtine niso imeli pretiranih težav s Clevelandom.

Dončić je v 21:37 minute na parketu dosegel 15 točk in dodal po pet podaj in skokov ter vknjižil dve ukradeni žogi, preden je bil izključen zaradi namernega udarca v boju za položaj na parketu s Collinom Sextonom.

Mavericks imajo po 40. zmagi v sezoni ob 28 porazih na petem mestu zmago prednosti pred Portlandom in dve naskoka pred Los Angeles Lakers v boju za peto in šesto mesto, ki vodita neposredno v končnico.