Terčeljeva v finalu EP v Ivrei

Aosta, 8. maja - Svetovna prvakinja kajakašica Eva Terčelj na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah stopnjuje formo. Potem ko v kvalifikacijah in na ekipni tekmi ni bila posebej prepričljiva, se je na težji polfinalni progi bolje znašla in se s četrtim časom ter z dvema kazenskima sekundama zanesljivo uvrstila v finale.

Italija, Ivrea.
Kajakašica Eva Terčelj.

Kajakašica Eva Terčelj, svetovna prvakinja, na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v finalu.

Zagotovo pa ima tudi še nekaj rezerve, kar jih lahko daje optimizem za finalni nastop, ki se bo začel nekaj minut čez 14. uro.

V njem pa ne bo Ajde Novak in Urške Kragelj. Obe sta uvrstitev med najboljših deset zgrešili za malo, Novakova je progo prevozila brez dotika in končala na 12. mestu, Kragljeva pa je bila 13.