Kopitar s kralji po današnjem porazu ostal brez končnice NHL

Los Angeles, 8. maja - Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so dokončno ostali brez možnosti za nastop v končnici prvenstva NHL. V domačem Staples Centru so jih namreč s 3:2 premagali gostujoči Colorado Avalanche, poraz pa je kraljem zaprl vrata do nadaljevanja sezone.

Pri kraljih, ki se bodo z današnjimi tekmeci v Staples Centru v sredo pomerili še enkrat, je vratar Calvin Petersen zbral 34 obramb.

Brendan Lemieux je kralje v uvodni tretjini popeljal v vodstvo, en gol je v zadnji zadel še Gabriel Vilardi.

Kopitar, ki je na prejšnji tekmi v Glendalu postal 91. hokejist v severnoameriškem prvenstvu s 1000 točkami, tokrat ni dosegel gola ali podaje. Odigral je 20:47 minute tekme in sprožil en strel proti vratom tekmeca.