Prvi dan prvenstva v Ivrei brez večjega slovenskega spodrsljaja

Aosta, 6. maja - V italijanski Ivrei se je začelo evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah. Prvi dan so šli na progo slovenski kajakaši in kajakašice, ki so stoodstotno opravili nalogo. Vsi so se uvrstili v sobotni polfinale in lahko mirno pričakujejo petkove ekipne tekme.

Tacen.
Kajak, kajakaš, divje vode.

Njihove vožnje sicer niso bile blesteče. Prav nobeden ni bil povsem pri vrhu, a to tudi ni bil njihov cilj, glavno je bilo, da napredujejo.

Prvi slovenski adut Peter Kauzer je bil v zgornjem delu najhitrejši, nato pa je naredil nekaj napak, zmanjšal ritem, veslal je zanesljivo in ravno toliko, kot je potreboval za napredovanje. Na koncu je zasedel 17. mesto in bil najhitrejši med Slovenci.

Med dekleti je bila Urška Kragelj 18., Eva Terčelj in Ajda Novak pa sta si napredovanje zagotovili v drugi vožnji.