Ljubljančani po treh tekmah do naslova prvaka alpske lige

Ljubljana, 24. aprila - Hokejisti SŽ Olimpije so v tretji finalni tekmi alpske lige s 4:1 premagali Asiago in se s 3:0 v zmagah veselili naslova prvaka regionalnega tekmovanja v sezoni 2020/21.

Ljubljanski hokejisti so imeli danes prvi zaključni plošček za slavje v regionalni ligi. Potem ko sta se obe prvi tekmi razpletli na podoben način, s podaljškom in zmago zeleno-belih s 3:2 v 67. minuti, so imeli danes priložnost, da brez finalnega poraza končajo regionalno sezono.

Za Ljubljančane so danes zadeli Marc-Olivier Vallerand v 11., Žiga Pance v 33. in 57. ter Žiga Pešut v 45. minuti.

Zmaji so se tako lahko razveselili drugega naslova prvakov alpske lige v zadnjih treh sezonah oziroma so ubranili lovoriko, saj v prejšnji sezoni tekmovanja zaradi pandemije niso izpeljali do konca.