Janja Garnbret olimpijsko leto odprla s prepričljivo zmago

Bern, 17. aprila - Janja Garnbret je olimpijsko leto 2021 odprla z zmago na tekmi svetovnega pokala športnih plezalk v balvanskem plezanju v Meiringenu v Švici.

Kranj.
Slovenska plezalka Janja Garnbret.

Dvaindvajsetletnica je osvojila 27. zmago v svetovnem pokalu, 12. v balvanih. To je 11. zmaga v balvanih po vrsti za Garnbretovo, upoštevajoč svetovni pokal in svetovni prvenstvi.

V finalu je bilo možno spremljati tri slovenske predstavnice. Mesto v najboljši šesterici sta si priborili tudi Vita Lukan in Katja Debevec. Lukanova in Debevčeva sta tekmovanje končali na petem oziroma šestem mestu.

Jernej Kruder in Gregor Vezonik sta ostala tik pod mejo finala na sedmem in devetem mestu. Lučka Rakovec in Domen Škofic sta zasedla 10. mesto, Lucija Tarkuš je bila 14., Mia Krampl in Zan Lovenjak Sudar sta končala na 15. mestu. Anže Peharc je bil 21., Julija Kruder 35., Matic Kotar 47.