Quartararoju 11. najboljši startni položaj

Faro, 17. aprila - Francoz Fabio Quartararo je kvalifikacije motociklističnega razreda motoGP v Portimau na Portugalskem sklenil na prvem mestu za 11. pole position v karieri. Hitrejši je bil od Španca Alexa Rinsa in rojaka Johanna Zarcoja. Povratnik v karavano motoGP, Španec Marc Marquez, je bil šesti.

Najhitrejši je bil sicer Italijan Francesco Bagnaia, ki pa so mu čas črtali, ker ni upošteval rumenih zastav ob stezi. Startal bo iz četrte vrste. Quartararo je bil na koncu 89 tisočink sekunde hitrejši od Rinsa, še štiri stotinke več pa je zaostal vodilni v skupnem seštevku po dveh dirkah Zarco.

Devetkratni svetovni prvak Valentino Rossi se znova ni prebil v hitrejšo skupino, osvojil je 17. mesto.

Velika nagrada Portugalske bo minila brez Španca Jorgeja Martina, ki je grdo padel na tretjem prostem treningu.