Mohorič drugi v zadnji etapi, dirka po Kataloniji Adamu Yatesu

Barcelona, 28. marca - Slovenski kolesar Matej Mohorič je zadnjo etapo dirke svetovne serije po Kataloniji končal na drugem mestu. Na 133 km dolgi trasi po Barceloni ga je v zaključku strl Belgijec Thomas De Gendt. Skupno je na dirki zmago slavil Britanec Adam Yates.

Cerklje na Gorenjskem.
Slovenski kolesar Matej Mohorič.

Trasa je bila pisana na kožo 26-letnemu Kranjčanu z zaključnimi šestimi krogi z vratolomnim spustom po kratkem in strmim vzponom na Montjuic. A ravno tam je napadel Belgijec in ušel Mohoriču. Dobil je 16. etapo v karieri, Mohorič pa je z zaostankom 22 sekund v cilju ostal pri 11.

Adam Yates je dobil četrto etapno dirko v karieri. Tudi drugo in tretje mesto v skupnem seštevku je pripadlo kolesarjema Ineos Grenadiers. Avstralec Richie Porte je zaostal 45 sekund, Britanec Geraint Thomas pa 49.