Štangarjeva tretja v Tbilisiju

Tbilisi, 26. marca - Judoistka ljubljanske Olimpije Maruša Štangar je na veliki nagradi v Tbilisiju osvojila bronasto kolajno v kategoriji do 48 kg. V odločilni borbi za tretje mesto je 23-letna Ljubljančanka premagala leto starejšo Portugalko Catarino Costa. Kaja Kajzer je v kategoriji do 57 kg zasedla peto mesto.

Belorusija.
Slovenska judoistka Maruša Štangar.

Slovenska reprezentantka, bronasta na evropskih igrah 2019 v Minsku, je z ekspresno hitrostjo odpravljala tekmice. Predčasno so morale s tatamija Azerbajdžanka Ajša Gurbanli, nosilka dveh kolajn z EP Turkinja Ebru Sahin in v četrtfinalu še Španka Laura Martinez Abelenda.

V polfinalu je bila za Štangarjevo premočna nekdanja svetovna prvakinja Mongolka Urantsetseg Mungbath. A Štangarjeva je potrdila dobro formo in v repasažu za bron predčasno premagala še Costo.