Geiger po eni seriji zmagovalec planiške tekme, Pavlovčič tretji

Planica, 26. marca - Nemški smučarski skakalec Karl Geiger je zmagovalec planiške tekme svetovnega pokala, na kateri je po težavah z vetrom obveljala le ena serija. Geiger je na letalnici bratov Gorišek, na kateri je decembra osvojil že naslov svetovnega prvaka, zbral 237,3 točke. Za veselje v slovenskem taboru je s tretjim mestom poskrbel Bor Pavlovčič.

Planica.
Slovenski smučarski skakalec Bor Pavlovčič.

Geiger je zmago slavil pred zmagovalcem četrtkove tekme, Japoncem Ryoyujem Kobayashijem na drugem mestu, Pavlovčič pa je s tretjim mestom prišel do svojih tretjih stopničk v karieri.

Tik za njim je na četrtem mestu pristal Domen Prevc, ki je nastopil v precej težjih vremenskih razmerah. Točke so osvojili še Peter Prevc z 11., Žiga Jelar z 12., Anže Semenič z 19., Lovro Kos z 21., Cene Prevc z 22. in Anže Lanišek s 26. mestom.

V soboto bo pod Poncami tradicionalna moštvena tekma svetovnega pokala.