Nika Križnar izgubila skupno vodstvo, Marita Kramer do zmage

Čajkovski, 26. marca - Avstrijska smučarska skakalka Marita Kramer je zanesljiva zmagovalka prve od dveh posamičnih tekem finala svetovnega pokala v Čajkovskem v Rusiji. Najboljša Slovenka je bila Nika Križnar na tretjem mestu, kljub stopničkam pa je izgubila vodstvo v skupnem seštevku pokala.

Ljubno ob Savinji.
Smučarska skakalka Nika Križnar.

V pokalu ima po današnji predzadnji posamični tekmi sezone 15 točk zaostanka za Japonko Saro Takanashi, ki je bila danes druga in se še 109. v karieri prebila na oder za zmagovalke. V skupnem seštevku ima na prvem mestu 826 točk, Križnarjeva pa na drugem 811. Kramerjeva ima 760 točk.

Še štiri Slovenke so danes osvojile pomembne točke za seštevek pokala narodov, kjer Slovenke lovijo zmago. Špela Rogelj je bila druga najboljša Slovenka na šestem mestu. Ema Klinec je bila tokrat 22. Tri mesta pred njo je končala Urša Bogataj. Katra Komar je bila 17.