Kobayashi zmagovalec v Planici, Slovenci brez stopničk

Planica, 25. marca - Japonski smučarski skakalec Ryoyu Kobayashi, najboljši že v kvalifikacijah, je prepričljivo dobil prvo tekmo finala svetovnega pokala v Planici. Na stopničke sta se uvrstila še Nemca Markus Eisenbichler in Karl Geiger. Najboljši Slovenec je bil Bor Pavlovčič na petem mestu.

Planica.
Smučarski skakalec Daniel Andre Tande.

Po polovici tekme je za slovenski tabor kazalo še bolje, saj je bil Domen Prevc za Kobayashijem drugi, Pavlovčič pa tretji, a sta v finalu oba pokvarila svoji uvrstitvi. Pavlovčič je s tretjega zdrsnil na peto mesto, Domen Prevc pa z drugega na osmo mesto.

V finalu je prvič v zgodovini planiških tekem nastopilo deset Slovencev. Žiga Jelar je bil 17., Peter Prevc 19., Tilen Bartol 25., Cene Prevc 26., Lovro Kos 27., Anže Lanišek 28., Timi Zajc 29., Anže Semenič pa 30.

V petek pod Poncami sledi druga tekma planiškega tedna; s prvo serijo se bo začela ob 15. uri.