Kopitar po zmagi nad Vegasom že četrti podajalec lige NHL

Los Angeles, 22. marca - Moštvo Los Angeles Kings je v severnoameriški ligi NHL premagalo vodilno moštvo zahodne skupine Vegas Golden Knights s 3:1 in se približalo mestom, ki vodijo v končnico. Dve podaji je prispeval tudi slovenski as in kapetan kraljev Anže Kopitar, ki je s tem skočil na četrto mesto med podajalci v ligi.

Bled.
Hokejist Anže Kopitar.

Kralji so tako prekinili niz šestih zaporednih zmag Vegasa, sami pa so po 13. zmagi v sezoni zdaj pri 32 točkah. Pet več jih imata Minnesota Wild in St. Louis Blues na tretjem oziroma četrtem mestu.

Calvin Petersen je znova blestel v vratih kraljev, zbral je 41 obramb, Kopitar pa je na ledu prebil 21:01 minute in na vrata tekmecev sprožil štiri strele. Z 29 podajami je zdaj četrti na listi podajalcev v sezoni NHL. Več jih imajo le Connor McDavid z 39., Leon Draisaitl z 32. in Patrick Kane s 30 podajami.