Križnarjeva po drugem mestu znova v rumeni majici vodilne

Nižni Tagil, 21. marca - Avstrijka Marita Kramer je zmagovalka tudi druge posamične tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v ruskem Nižnjem Tagilu. Druga je bila najboljša Slovenka Nika Križnar, ki je po tretjem mestu Japonke Sare Takanashi znova prevzela rumeno majico vodilne v skupnem seštevku sezone 2020/21.

Smučarska skakalka Nika Križnar.

Križnarjeva je v prvi seriji skočila 93,5 m, a izgubila nekaj pomembnih točk zaradi slabšega pristanka. V drugo je napako popravila in s 94 m dolgim skokom napredovala na končno drugo mesto pred najbližjo zasledovalko Takanashijevo.

V skupnem seštevku ima 20-letna skakalka iz Delnic v Poljanski dolini 751 točk, Japonska tekmica pa 746. Obema se je znova približala Kramerjeva s 660 točkami.

V finalu je bila od preostalih Slovenk najboljša Špela Rogelj, ki je osvojila 13. mesto. Urša Bogataj je bila mesto za njo, Ema Klinec pa je zasedla 18. mesto.