Križnarjeva s tretjim mestom izgubila vodstvo v skupnem seštevku

Nižni Tagil, 20. marca - Avstrijka Marita Kramer je zmagovalka prve posamične tekme za svetovni pokal smučarskih skakalk v ruskem Nižnjem Tagilu. Na drugem mestu je končala Japonka Sara Takanashi, ki je s tem prevzela vodstvo v skupnem seštevku pred najboljšo Slovenko Niko Križnar, ki je bila tokrat tretja.

Ljubno ob Savinji.
Slovenska smučarska skakalka Ema Klinec.
Arhiv Smučarska zveza Slovenije

V skupnem seštevku ima tako Takanashijeva 15 točk naskoka pred Križnarjevo. Ima 686 točk, najboljša slovenska skakalka pa 671. Tretja je današnja zmagovalka Kramerjeva s 560 točkami. Ema Klinec je peta s 430 točkami. Danes je bila 11. Dve mesti za Klinčevo je prvo od dveh tekem ta konec tedna končala Špela Rogelj.

Do točk sta prišli še Katra Komar in Urša Bogataj z 19. oziroma 28. mestom. Finale je s 33. mestom zgrešila Jerneja Repinc Zupančič.

Jutri bo ob 13. uri še druga tekma v Nižnjem Tagilu.