Vlhova velika zmagovalka sezone 2020/21, Liensbergerjevi slalomski seštevek

Lenzerheide, 20. marca - Slovakinja Petra Vlhova je še pred zadnjo tekmo osvojila svoj premierni veliki kristalni globus za zmago v končnem seštevku svetovnega pokala alpskih smučark sezone 2020/21. Slalomski seštevek zime je pripadel Avstrijki Katharini Liensberger, ki je mali kristalni globus osvojila z zmago na zadnjem ženskem slalomu sezone v Lenzerheideju v Švici.

Italija, Cortina D'ampezzo.
Avstrijska smučarka Katharina Liensberger.
Arhiv: dpa/STA

Z najboljšim časom finala je za kar 1,24 sekunde prehitela Američanko Mikaelo Shiffrin, ki tako ostaja pri šestih slalomskih globusih. Shiffrinova bi mali globus osvojila le, če bi zmagala. Tretje mesto je na zadnjem slalomu osvojila Švicarka Michelle Gisin. Vlhova je bila na zadnjem slalomu šesta.

Andreja Slokar je bila osma, Ana Bucik pa je na 16. mestu ostala brez točk. Dve Slovenki sta sezono končali v slalomskem seštevku med najboljših 25, Bucikova na 14., Slokarjeva pa na 19. mestu.