Pinturault veliki zmagovalec sezone 2020/21, Kranjec sedmi veleslalomist sezone

Lenzerheide, 20. marca - Alexis Pinturault je zmagovalec zadnjega moškega veleslaloma za točke svetovnega pokala alpskih smučarjev v sezoni 2020/21 v Lenzerheideju v Švici. Francoz je z zmago osvojil tako veliki kristalni globus za skupni seštevek ter posebni veleslalomski seštevek zime. Žan Kranjec je tekmo končal na 12. mestu, v seštevku discipline pa je sedmi.

Kranjska Gora.
Francoski smučar Alexis Pinturault.

Pinturault je v finalu ubranil prednost s prve vožnje ter slavil z dvema desetinkama pred Hrvatom Filipom Zubčićem, njegov rojak Mathieu Faivre je bil tretji.

Žan Kranjec je na prvi progi vpisal sedmi čas, v finalu pa je izgubil pet mest za končno 12. mesto. V veleslalomskem seštevku je sezono, kljub vsem težavam, končal v elitni veleslalomski sedmerici na sedmem mestu.

Na moškem sporedu je le še ena tekma, nedeljski slalom.