Hofer najhitrejši v sprintu v Östersundu, Fak 32.

Östersund, 19. marca - Lukas Hofer iz Italije je zmagal na finalu svetovnega pokala biatlonske sezone v Östersundu na Švedskem. V sprintu na 10 km je bil drugi domačin Sebastian Samuelsson s štirimi sekundami zaostanka, tretji pa Norvežan Tarjei Boe, vsi brez zgrešenega strela. Najboljši v slovenski reprezentanci je bil Jakov Fak na 32. mestu z zgolj enim zgrešenim strelom.

Miha Dovžan je bil 53., Rok Tršan 60., Alex Cisar pa 69. med 102 tekmovalcema. Sedmo mesto je zasedel vodilni v pokalu Norvežan Johannes Thingnes Boe. Rojakinja slednjega Tiril Eckhoff je pred tem zmagala na 7,5 km in še povečala vodstvo v skupnem seštevku zime. Po enem zgrešenem strelu je za 2,5 sekunde ugnala Italijanko Dorotheo Wierer. Polona Klemenčič je bila 75., Živa Klemenčič 80., Nina Zadravec pa 99. med 102 tekmovalkama na startnem seznamu.