Dončić z 42 točkami zrežiral maščevanje proti LA Clippers

Dallas, 18. marca - Slovenski košarkarski as Luka Dončić je v noči iz srede na četrtek z 42 točkami popeljal Dallas Mavericks do zmage s 105:89 proti Los Angeles Clippers in se moštvu iz mesta angelov oddolžil za poraz pred dvema dnevoma.

ZDA, New York.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dončiću je tokrat uspel nov izjemen strelski večer. Že ob uvodu srečanja je pokazal, da je izjemno razpoložen. V prvem polčasu je tako dosegel 21 točk, pri tem pa je Dallas v drugi četrtini pobegnil nasprotnikom, vodstvo pa obdržal do konca tekme.

Mladi Ljubljančan je v skoraj 43 minutah igre zadel 16 metov od 28 poskusov, vključno s šestimi meti za tri točke iz 11 poskusov. Svojem strelskem izkupičku pa je dodal še devet podaj in šest skokov.

V ligi NBA sta v pretekli noči s svojima moštvoma bila aktivna tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar, ki pa nista imela tako dominantnih predstav.