Cepljenje šolnikov se nadaljuje, na velenjski šoli v ponedeljek spet pouk
Velenje/Ljubljana, 14. marca - Konec tedna se je nadaljevalo cepljenje zaposlenih v vzgoji in izobraževanju, ki bo potekalo tudi prihodnji teden. Jutri pa bo znova v polnem obsegu stekel pouk na velenjski OŠ Mihe Pintarja Toleda, potem ko je v petek odpadel, ker je bilo več učiteljev odsotnih zaradi močne reakcije po cepljenju proti covidu-19.
Videm-Dobrepolje.
Učilnica, pouk.
Foto: Tamino Petelinšek/STA
Arhiv STA
Težave cepljenih so se medtem večinoma umirile. O tem, da pouk jutri bo, je šola že sinoči obvestila starše otrok, je za STA danes povedal ravnatelj omenjene velenjske šole Sebastjan Kukovec.
Cepljenje zaposlenih v vzgoji in izobraževanju se je marsikje začelo minuli teden, včeraj so so med drugim učitelje in vzgojitelje cepili v Celju, od koder poročajo o posameznih primerih povišane telesne temperature in glavobola.
Zdravstveni dom Ljubljana cepljenje zaposlenih v vzgoji in izobraževanju načrtuje po 15. marcu.