Mrakova in Macarolova SP končali na 15. mestu

Lajes, 12. marca - Najboljši slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta po petih dnevih svetovnega prvenstva v Vilamouri na Portugalskem tekmovanje končali na skupnem 15. mestu s 119 točkami in se nista uvrstili v sobotno regato najboljše deseterice za medalje. V 11. in zadnji regati pred finalom sta bili najboljši na prvenstvu, zasedli sta drugo mesto.

Kitajska, Wuhan.
Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol.
Arhiv Xinhua/STA

Slovenki sta v ponedeljek tekmovanje slabo začeli, bili sta šele 21. po prvem dnevu. V četrtek sta se povzpeli na 16. mesto, a sta bili že 26 točk oddaljeni od desetega mesta. Zanju zadnji dan SP sta začeli z 12. mestom, v naslednji, 11. regati pa sta bili drugi. Boljši sta bili le olimpijska zmagovalka Britanka Hannah Mills ter njena v zadnjih štirih sezonah nova flokistka Eilidh McIntyre. Britanki sta vodilni na svetovni lestvici in branili naslova, skupno sta pred zadnjo regato četrti.