Fillon Maillet zmagovalec sprinta, Fak deseti

Nove Mesto, 11. marca - Francoz Quentin Fillon Maillet je zmagovalec sprinterske biatlonske tekme za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem. Na desetkilometrski tekmi je za 11 sekund ugnal Norvežana Tarjeija Boeja in za 14 Italijana Lukasa Hoferja, vsi trije pa so zadeli vseh deset tarč.

Pokljuka.
Slovenski biatlonec Jakov Fak.
Arhiv OO Pokljuka

Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je moral na Moravskem tokrat enkrat v kazenski krog in s 37 sekundami zaostanka osvojil deseto mesto, štiri nove točke svetovnega pokala pa je za 37. mesto osvojil tudi Miha Dovžan.

Tako kot Dovžan je moral enkrat v kazenski krog tudi Rok Tršan, ki se je s 55. mestom uvrstil na sobotno zasledovanje. Brez je ostal Klemen Bauer po treh strelskih napakah in 90. mestu.

V skupnem seštevku svetovnega pokala še naprej zanesljivo vodi Norvežan Johannes Thingnes Boe, danes deveti. Fak je 11.