Dvojna zmaga bratov Boe, Fak četrti

Nove Mesto, 7. marca - Norvežan Tarjei Boe je zmagovalec moške zasledovalne biatlonske tekme za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem. Njegov mlajši brat Johannes Thingnes na drugem mestu je zaostal 8,2 sekunde, zmagovalec sobotnega sprinta Francoz Simon Desthieux na tretjem pa 11,5. Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je bil četrti, 1,3 sekunde za stopničkami.

Pokljuka.
Slovenski biatlonec Jakov Fak.
Arhiv OO Pokljuka

Fak se je v končnici v skupini šestih tekmovalcev boril celo za tretje mesto. Dobro izhodišče si je pripravil s 100-odstotnim streljanjem, saj je bil eden od treh tekmovalcev, ki so zadeli vseh 20 tarč. V sami končnici je Faka prehitel Francoz.

Zelo dobro je nastopil tudi Miha Dovžan, ki je z vsega enim zgrešenim strelom napredoval s 55. na 28. mesto. Rok Tršan je bil 55.