Kraft novi svetovni prvak, Lanišek peti

Oberstdorf, 5. marca - Avstrijski smučarski skakalec Stefan Kraft je novi svetovni prvak na veliki skakalnici na prvenstvu v Oberstdorfu. V močnem sneženju je srebro osvojil Norvežan Robert Johansson, bron pa domačin Karl Geiger. Najboljši Slovenec je bil Anže Lanišek, ki je v finalu napredoval na peto mesto.

Planica.
Smučarski skakalec Anže Lanišek.

Bronast s srednje naprave tega SP Lanišek je danes v finalu kljub bolečinam v hrbtu, ki ga pestijo te dni, pokazal odličen nastop, ki ga je z desetega mesta po polovici popeljal na končno peto. V top 10 je končal tudi Cene Prevc, ki je bil deveti.

Tretji slovenski finalist Peter Prevc pa je tekmo končal na 16. mestu. Brez nastopa v drugi seriji je ostal Bor Pavlovčič, ker ga je žirija tekmovanja diskvalificirala zaradi neustreznih smuči.

V soboto za skakalce sledi še zadnje dejanje letošnjega SP, ekipna tekma, ki se bo s prvo serijo začela ob 17. uri.